luni, 22 septembrie 2014

Dansatorii din Norvegia au câştigat Campionatul Mondial de Profesionişti 10 dansuri “Transylvanian Grand Prix”

Perechea Janick Loewe şi Pia Lundanes Loewe din Norvegia a câştigat Campionatul Mondial de Profesionişti 10 dansuri din cadrul Concursului Internaţional de Dans Sportiv “Transylvanian Grand Prix”, care se desfăşoară în perioada 19-21 septembrie la Sala Sporturilor “Dumitru Popescu Colibaşi” din Braşov.
Locul doi a revenit perechii Martin Dvorak-Zuzana Silhanova din Republica Cehă, iar locul trei a fost obţinut de Franţa, dansatori Steeve Gaudet şi Marioara Cheptene. România, reprezentată de Tibor Csaba Toth şi Valentina Dobrilă, s-a clasat pe locul patru. Locurile cinci şi şase au revenit Rusiei, respectiv Italiei.