2016 February 29th, 03:00:02 UTCNovorossiysk
2016 February 4th, 05:30:06 UTCMilazzo Italy
2016 January 23rd, 12:00:42 UTCAugusta For Orders

Pipe PVC-U S6,3 63x4.7 DIN EN 1452-2

SHOWER UNIT SSU-1218 (B-3 CV TYPE)--DRAWINGS CODE : U-3    OUTSIDE PANEL EXCESS : 50,20

© James Duffy
kkj

Pandurii Tg. Jiu – FC Voluntari 1-1. Ilfovenii au obţinut un punct printr-un eurogol al lui Balaur

Vecine de clasament, Pandurii şi FC Voluntari au remizat la Severin, scor 1-1.
Gazdele au avut nevoie de doar 7 minute pentru a deschide scorul. Sânmărtean a executat o lovitură liberă, iar Balauru a gafat incredibil şi a scăpat mingea în poartă.
Ilfovenii au replicat prin Cernat, ale cărui şuturi au fost blocate de Stanca, în minutele 30 şi 33.
Golul a picat până la urmă în poarta gorjenilor, în startul reprizei a doua, după o execuţie spectaculoasă a lui Balaur, care a înscris din foarfecă, în urma centrării lui Cernat.
Intrat pe teren în partea secundă, Ţucudean a irosit o şansă foarte bună în minutul 68. Pandurii a mai avut o ocazie, zece minute mai târziu, când Voiculeţ a reluat spectaculos centrarea lui Sânmărtean.
Au urmat două acţiuni foarte periculoase ale oaspeţilor, ambele finalizate imprecis de Bălan. Trupa lui Florin Marin putea să dea lovitura la ultima fază, când acelaşi Bălan a scăpat singur cu portarul, dar a ales să-i paseze lui Cernat care a fost semnalizat in offside.

Etapa a 19-a din Liga a IV-a la fotbal, care va avea loc la sfârșitul acestei săptămâni, este și ultima programată în 2016, pentru că runda a 20-a va fi prima disputată în sezonul de primăvară. Liderul neînvins al clasamentului, SSC Farul Constanța, va încheia anul pe teren propriu, urmând să întâlnească o altă echipă din orașul nostru, CFR. Dată fiind diferența de valoare dintre cele două formații, în partida programată pe terenul ITC din Complexul „Badea Cîrțan”, sâmbătă, de la ora 14.00, nu se pune decât problema scorului!
„Avem 18 victorii în 18 meciuri și sunt sigur că sâmbătă vine și a 19-a victorie. Vom trata meciul cu maximă seriozitate și cu siguranță nu vom avea probleme. Mereu am reușit să motivăm jucătorii, în ciuda acestui parcurs foarte bun. Sunt foarte mulțumit de ce am reușit să realizăm până în prezent, chiar dacă întotdeauna este loc de mai bine. Nu știm unde vom juca partidele din primăvară de pe teren propriu, pentru că e posibil ca terenul ITC să nu mai existe, dar ne-am dori să evoluăm pe stadionul Farul, pentru că aici este casa noastră. Ne dorim ca acest sezon să fie doar o scurtă trecere prin Liga a IV-a, apoi să promovăm în fiecare an până vom ajunge pe prima scenă a fotbalului românesc”, a spus Ion Barbu, antrenor principal la SSC Farul.
„Meciul cu CFR reprezintă încă un test pentru noi și așteptăm a 19-a victorie, după un parcurs extraordinar din acest campionat. Sperăm să păstrăm acest parcurs numai cu victorii până la finalul campionatului, ca să stabilim un record”, a declarat fundașul constănțean Iulian Răvoiu.
„Sunt bucuros de rezultatele pe care le-am avut până acum și vrem să o ținem așa până la sfârșitul campionatului. Vreau să muncesc cât mai tare la antrenamente, ca să pot juca și eu cât mai mult, să contribui la rezultatele echipei. Îmi doresc ca Farul să ajungă din nou ce a fost, mai demult. E frumos să jucăm cu mulți suporteri în tribune, ne ambiționează să dăm mai mult din noi”, a afirmat juniorul Edis Mîndră.
Duminică, la clubul constănțean vine vacanța, dar numai după ce toată lumea va participa la tradiționalul tăiat al porcului!
Iată programul complet al etapei a 19-a din Liga a IV-a: sâmbătă: CS Năvodari - CSO Ovidiu (ora 11.00 juniorii; ora 13.00 seniorii); Victoria Mihai Viteazu - Farul Tuzla (11.00; 13.00); CS Mihail Kogălniceanu - Știința Poarta Albă (11.00; 13.00); Voința Valu lui Traian - Portul Constanța (11.00; 13.00); Gloria Albești - Gloria Băneasa (12.00; 14.00); SSC Farul Constanța - CFR Constanța (12.00; 14.00; teren ITC); CS Eforie - Sparta Techirghiol (10.00; 12.00); duminică: Unirea Topraisar - Avântul Comana (11.00; 13.00). Partidele CS Agigea - Viitorul Fântânele se dispută astfel: juniorii sâmbătă, de la ora 11.00, iar seniorii marți 6 decembrie, de la ora 14.00.
Clasament seniori: 1. SSC Farul 54p (golaveraj 73-7); 2. CS Năvodari 45p (68-21); 3. Viitorul Fântânele 41p (60-27); 4. CS Agigea 40p (63-33).
Clasament juniori: 1. CS Năvodari 49p (golaveraj 163-30); 2. Portul Constanța 49p (85-20); 3. Viitorul Fântânele 43p (75-34).