luni, 23 noiembrie 2015

Liga I: ASA Tg. Mureș - Viitorul Constanța 2-2

ASA Tg. Mureș a încheiat la egalitate pe teren propriu cu Viitorul Constanța, scor 2-2 (1-1), într-un meci disputat duminică la Cluj-Napoca, în etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.
intr-o partidă spectaculoasă, în ciuda terenului greu, ASA Tg. Mureș a condus prin golul lui Pablo Brandan din minutul 12, dar s-a văzut egalată în minutul 36, când Ionuț Balaur, încercând să respingă o minge, a înscris în propria poartă. Croatul Adnan Aganovic i-a adus pe oaspeți în avantaj, la 20 de minute după pauză. Balaur a restabilit egalitatea în minutul 90+2, răscumpărându-și greșeala de la autogol.
Echipa din Tg. Mureș nu a pierdut în ultimele cinci meciuri.