duminică, 6 aprilie 2014

Valeriu Iftime: Este primul meci în care am stat relaxat 20 de minute, la 3-0. La 3-1 aveam iar emoţii

Valeriu Iftime a spus, după meciul cu Corona Braşov, că a fost cel mai bun meci jucat de echipă de la promovare.
Finanţatorul FC Botoşani a spus că la scorul de 3-0 a fost mai relaxat, însă i-au revenit emoţiile când oaspeţii au redus din diferenţă. Acesta a mai adăugat că locul 7, pe care este situat  echipa locală, este unul conjunctural şi trebuie să se bată cu echipele cu tradiţie pentru o clasare cât mai bună.
FC Botoşani  a învins, fără emoţii, sâmbătă, Corona Braşov. Leo Grozavu a trimis în teren o echipă ofensivă, iar strategia s-a dovedit câştătoare. În minutul 39 Codoban a deschis scorul, iar în mintul 50 a făcut dubla.
Hadnagy a majorat scorul, în minutul 54, la trei goluri diferenţă, iar oaspeţii au avut singura replică prin Miranda Wanderson, care a marcat golul de onoare în minutul 74.