miercuri, 2 aprilie 2014

Ceahlăul – Astra 0-2

Cu un antrenor nou în persoana lui Florin Marin, nou venit de la națională, și cu Budescu și Alibec iertați după conflictul cu Daniel Isăilă, giurgiuveni au reușit să cîștige trei puncte care să-l tempereze pe patronul Ioan Niculae.Primul gol al partidei a venit în minutul 15, atunci cînd Yazalde și-a arătat clasa cu o lovitură de cap bine plasată. La reluarea jcului, tehnicianul giurgiuvean închide jocul, dar chiar și așa, Alibec majorează scorul în minutul 90 cu un șut din cîțiva metri. Se termină 0-2, iar apele Dunării sînt mai limpezi la Giurgiu.
Denis Alibec - intrat în minutul 56, în locul lui Budescu - a închis tabela în minutul 90, după o frumoasă acțiune personală și o combinație frumoasă cu Takayuki Seto.fostul atacant al Interului a dat primul gol pentru giurgiuveni