sâmbătă, 1 martie 2014

Viitorul - CFR 1-1. Clujenii au scos un punct în prelungiri.

Viitorul scapă printre degete o nouă victorie de senzaţie » Maftei egalează în prelungiri, 1-1, şi aduce un punct CFR-ului

Viitorul: Buzbuchi - Puțanu, Larie, Mitrea, Toșca - Lazăr, Daminuta, Benzar - Mitriță, Gavra, Băluță

Viitorul e pe val în 2014! Echipa lui Gică Hagi a început anul cu o victorie de senzaţie în "Ştefan cel Mare", 2-1 cu Dinamo, iar astăzi a fost la un pas să cîştige şi în faţa celor de la CFR Cluj, ardelenii egalînd în prelungiri, scor 1-1.

Dupa un meci slab cu ocazii puţine, Viitorul părea că va obţine un nou succes important în acest an. În minutul 72, Benzar a centrat perfect în careu, iar Larie a reuşit să deschidă scorul cu o lovitură de cap.

Click aici pentru VIDEO!
Tinerii jucători ai lui Gică Hagi n-au reuşită însă să conserve rezultatul, Vasile Maftei egalînd în prelungirile partidei.